Do‘stlik va hamjihatlik ulug‘langan yurtDenov tumanining Minora, Gulobod, Katta karshi va Sebzor mahallalarida "Do‘stlik va hamjihatlik ulug‘langan yurt" shiori ostida tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi. Unda Denov tumani hokimi Ilhom Abrorov ishtirok etdi. Mazkur tadbir mahalla aholisini jipslashtirish, milliy an’ana va qadriyatlarga hurmatni oshirish hamda yoshlarni o‘z Vatanini sevishga undash maqsadida tashkil etildi.
Tadbir davomida mahallalarning ijtimoiy hayotini rivojlantirish, milliy qadriyatlarni asrab-avaylash, oilaviy va jamoaviy birlikni mustahkamlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Xususan, mahallalarda urf-odatlarni saqlab qolish va ularni yosh avlodga yetkazish, yoshlarga axloqiy tarbiya va vatanparvarlik ruhini singdirish hamda jamoada birdamlik va totuvlik muhitini mustahkamlash borasida muhim tashabbuslar ilgari surildi.
Bunday tadbirlar mahalla aholisining o‘zaro hurmatini oshirish, jamiyatda ijtimoiy barqarorlikni mustahkamlash hamda milliy qadriyatlarni kelajak avlodga yetkazishga xizmat qiladi. Shu bois, bu kabi tashabbuslarning doimiy davom ettirilishi mahalla rivoji uchun muhim omil hisoblanadi.