📚 DENOV TUMANIDA “ENG YAXSHI HUQUQ FANI OʻQITUVCHISI” KOʻRIK TANLOVI O'TKAZILDI...
▪️ Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Maʼmuriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining masʼuliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish toʻgʻrisida” 2024-yil 24-maydagi PF-80-son Farmoni ijrosini taʼminlash maqsadida tuman Adliya bo‘limi hamda maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi hamkorligida 2025 yilning 28 mart kuni Denov tumanida “Eng yaxshi huquq fani oʻqituvchisi” koʻrik tanlovi tuman bosqichi o'tkazildi.
📖Surxondaryo ta'limida yana bir tarixiy natija
💠Respublika fan olimpiadalari markazi tomonidan asosiy fan olimpiadasining respublika bosqichida erishilgan natijalar yuzasidan reyting e’lon qilindi. Unga ko‘ra Surxondaryo viloyati 2 ta 1-o‘rin, 1 ta 2-o‘rin hamda 2 ta 3-o‘rin bilan respublikada 4-o‘rinni egalladi.
🫥Alohida ta’kidlash kerakki, bu voha ta'limidagi tarixiy natija. Ilgari 14-o‘rinda bo‘lgan Surxondaryo o‘tgan yilda 7-o‘rinni qayd etgan bo‘lsa, joriy yil viloyat ta'limi tarixda ilk bora 4-o‘ringa ko‘tarildi. Bu albatta tizimda halol va mashaqqat bilan xizmat qilgan o‘qituvchilarimizning mehnatlari samarasidir.
🫥Mazkur natija nafaqat surxondaryolik ta'lim tizimi xodimlari, balki butun viloyat ahlining yutug‘i deb o‘ylaymiz. Barchamizga ushbu muvaffaqiyat muborak bo‘lsin!
#Media_tur
Denov tumanining Minora, Gulobod, Katta karshi va Sebzor mahallalarida "Do‘stlik va hamjihatlik ulug‘langan yurt" shiori ostida tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Unda Denov tumani hokimi Ilhom Abrorov ishtirok etdi. Mazkur tadbir mahalla aholisini jipslashtirish, milliy an’ana va qadriyatlarga hurmatni oshirish hamda yoshlarni o‘z Vatanini sevishga undash maqsadida tashkil etildi.
Denov tumanining Minora, Gulobod, Katta karshi va Sebzor mahallalarida "Do‘stlik va hamjihatlik ulug‘langan yurt" shiori ostida tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi. Unda Denov tumani hokimi Ilhom Abrorov ishtirok etdi. Mazkur tadbir mahalla aholisini jipslashtirish, milliy an’ana va qadriyatlarga hurmatni oshirish hamda yoshlarni o‘z Vatanini sevishga undash maqsadida tashkil etildi.
Tadbir davomida mahallalarning ijtimoiy hayotini rivojlantirish, milliy qadriyatlarni asrab-avaylash, oilaviy va jamoaviy birlikni mustahkamlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Xususan, mahallalarda urf-odatlarni saqlab qolish va ularni yosh avlodga yetkazish, yoshlarga axloqiy tarbiya va vatanparvarlik ruhini singdirish hamda jamoada birdamlik va totuvlik muhitini mustahkamlash borasida muhim tashabbuslar ilgari surildi.
Bunday tadbirlar mahalla aholisining o‘zaro hurmatini oshirish, jamiyatda ijtimoiy barqarorlikni mustahkamlash hamda milliy qadriyatlarni kelajak avlodga yetkazishga xizmat qiladi. Shu bois, bu kabi tashabbuslarning doimiy davom ettirilishi mahalla rivoji uchun muhim omil hisoblanadi.